Ústav hematologie a krevní transfuze – Rekonstrukce toalet a zázemí

Situace:

​V administrativní budově se nacházely původní toalety, již nevyhovující moderním standardům a chyběla kuchyňka a zázemí pro úklid. Bylo rozhodnuto původní toalety zmenšit a vzniklý prostor využít pro kuchyňku, sprchu a zázemí pro úklid. Dále se rekonstruovala toaleta se sprchou v suterénu, sloužící pro laboranty.

Rekonstrukce probíhala při plném provozu, bylo nutné umožnit pohyb osob po chodbě před toaletami a samozřejmě minimalizovat znečištění ostatních prostor. Hlučné práce byly možné pouze odpoledne, či o víkendu. Zároveň byl požadavek ukončit rekonstrukci v co nejkratším možném termínu.

​Realizace:

Vzhledem k požadavkům jsme těžiště prací přesunuli na odpolední hodiny a víkendy, pro omezení prašnosti jsme používali zástěny, plenty a odsávače a po skončení prací uklidili chodbu a přilehlé prostory. Po hrubých bouracích a zednických pracích jsme se soustředili na obě toalety, a kromě speciálních zařizovacích předmětů na objednání jsme obě dokončili a zaměstnanci tak nemuseli kvůli toaletám opouštět budovu. Po dodání zařizovacích předmětů pro toalety a kuchyňské linky se spotřebiči jsme dílo dokončili a předali.

​Termín realizace: 12/2017 – 02/2018